Mi az a GetSobear? Másnaposság elleni gumivitamin? Nem! Bulivitamin

Mi az a GetSobear bulivitamin?

Az előző cikkünkben összeszedtük azt, hogy mik azok a cuccok, amik a leghatékonyabban működnek a másnaposság ellen. Viszont itt az ideje, hogy tisztába tegyük azt, hogy mégis mi a péló ez a GetSobear, amit árulunk?


Egy másnaposság elleni vitamin? Ahogy a spoilert már a címben lelőttük nem; ez nem egy másnaposság elleni vitamin, hanem egy revitalizáló bulivitamin. És hogy tulajdonképpen mit is jelent ez?


Nézzük meg tüzetesebben.

Miért nem másnaposság elleni vitamin a GetSobear?

Azért, mert a másnaposságot egész egyszerűen nem lehet meggyógyítani. Nézzük meg pölö a Regenera nevű italka szomorú sztoriját. (Mondjuk annyira nem szomorú, így is elég jó, 89 milliós nettó árbevételt produkált az SSH Group Kft. 2023-ban.)


Szóval ilyen szlogenekkel operáltak mint:

"A REGENERA segítségével egyszerre lehetsz a party ördöge és reggel az egyetemi előadók ásza. Lefekvés előtt egy REGENERA és fitten ébredsz, fájdalmak nélkül.”

"Te is észrevetted magadon, hogy egy bizonyos kor után már egyre nehezebben viseled a másnaposságot? Akkor a REGENERA neked is segítségedre lehet.”

És akkor jött GVH bácsi, és jól figyelmeztette őket, hogy ilyet nem szabad állítani egyetlen italról, vagy termékről sem.

Oké-oké, de miért nem? - kérdezhetnéd teljesen jogosan.

Itt most engedjétek meg, hogy a Telex cikkéből idézzünk, mert ennél jobban nem lehet összefoglalni, ráadásul Dr. Varga Csaba, a Semmelweis Egyetem Sürgősségi Orvostani Klinikájának igazgatója magyarázta el.

"Mivel az alkohol által kiváltott tünetegyüttes komplex, ezért ezt kezelni is csak nagyon komplex szerekkel lehetne. „Erre voltak már korábban is kísérletek, és ahogy hallom, az interneten most is terjednek ilyenek. De egy készítmény hatásossága nyilvánvalóan számos tényezőn múlik”, fejti ki Varga arról, miért lenne nehéz olyan tablettát kifejleszteni, ami bárkinek, bármikor, bármilyen másnapot elmulaszt.

Függ ez ugyanis attól,

  • mikor avatkozunk be a szervezetünkben a folyamatba, azaz mikor vesszük be a tablettát;
  • hány egységnyi alkoholt iszunk meg;
  • befolyásolja az is, hogy ettünk-e, iszunk-e vizet, fáradtak vagyunk-e;
  • számít a testsúly, a nem, a nemzetiség (például egy távol-keleti kevésbé bírja az alkoholt, mint egy közép-európai)."

Szóval számtalan dolog befolyásolja, ergo nem lehet azt mondani, hogy tessék, itt van rohadt jó csodapirula Neo, ami mindent megold.

Lehet, hogy van egy gyulladás, egy érzékenység a szervezetedben, ami miatt a szokásosnál is szarabbul vagy másnap. Ilyenkor pedig hiába iszol Regenerát, egész egyszerűen nem leszel jobban. Ahogyan a GetSobear bulivitamintól sem.

 


Jó-jó, de akkor mi a GetSobear?

A kérdés teljesen jogos, ifjú mugli barátom.

A fentiek miatt sem mondjuk azt, hogy a GetSobear egy másnaposság elleni vitamin, hanem azt, hogy egy revitalizáló bulivitamin.

Mégpedig azért, mert van benne egy csomó olyan vitamin és ásványi anyag, amire a másnapos, elsatnyult, mazsolává aszott testyednek szüksége van.

Ám mielőtt ezeket bemutatnánk, nézzük meg, hogy mi történik a testeddel, miközben iszol és bulizol.

 

Mi történik a testeddel bulizás és ivás közben?

Rohadt sok minden történik egyszerre, ezért is ennyire király érzés (és ezért is ennyire szar a másnap. Nézzük meg, hogy a különböző testrészeken hogyan hat az alkohol és a kőkemény partizás.

 

Agy

Az alkohol közvetlenül hat az agyadra. Először a gátlásaidat oldja, ezért érezheted magad felszabadultabbnak.

Ahogy többet iszol, az agyad különböző területei fokozatosan "lekapcsolnak". A beszédközpont károsodik, ezért kezdesz el dadogni vagy összefüggéstelenül beszélni.

Az egyensúlyközpontod is finoman szólva offos lesz, emiatt tántorogsz. A memóriád is romlik, ezért nem emlékszel majd mindenre másnap, és ezért magyarázkodhatsz az asszonynak, hogy mit keres két STOP tábla a nappali közepén, és két kerti törpe az ágyadban, női ruhába öltöztetve.

 

Máj

A máj szegényem, ő az, aki igazán kapja az ívet, hiszen ez az elsődleges szerv, ami az alkohol lebontásáért felelős.

Normál esetben óránként kb. 1 egység alkoholt tud feldolgozni. Ez azt jelenti, hogy:

  • 2,5 dl (250 ml) 4,5%-os sört,
  • vagy 1 dl (100 ml) 12%-os bort,
  • vagy 3 cl (30 ml) 40%-os töményet (pl. vodkát, whiskey-t).


Ha ennél gyorsabban iszol, a májad nem bírja a tempót, emiatt az alkohol felhalmozódik a véredben, amitől bebaszcsizol.

 

Vese

Az alkohol gátolja az antidiuretikus hormon termelődését, ami a vízvisszatartásért felelős.

Ezért van az, hogy többet pisilsz, ami miatt a tested több vizet veszít, mint normál esetben. Ez nemcsak kiszáradáshoz vezet, hanem felborítja az elektrolitegyensúlyodat is, ami szédülést, gyengeséget okozhat.

 

Gyomor

Az alkohol irritálja a gyomrod nyálkahártyáját és növeli a savtermelést. Emiatt van az, hogy egy bizonyos mennyiség után kidobod a taccsot. (De miért van minden hányásban répakarika?)

 

Vércukorszint

Az alkohol gátolja a máj glükóztermelését, ami a vércukorszint csökkenéséhez vezet. Ez különösen veszélyes lehet, ha diabéteszes vagy, vagy ha nem ettél eleget ivás előtt. (Tényleg baszki: kajálj ivás előtt. Ez az egyik legjobb módja, hogy megelőzd a másnapot.)

Az alacsony vércukorszint egyébként remegést, gyengeséget, koncentrációs zavarokat okozhat.

 

Szív

Az alkohol megemeli a vérnyomást és növeli a pulzusszámot. Nagy mennyiségben szívritmuszavart okozhat.

 

Immunrendszer

Az alkohol gyengíti az immunrendszert, fogékonyabbá téve a fertőzésekre.

 

Hormonrendszer

A pia befolyásolja a nemi hormonok termelődését, ami férfiaknál potenciazavarhoz, nőknél menstruációs problémákhoz vezethet.

 

Hasnyálmirigy

A túlzott alkoholfogyasztás hasnyálmirigy-gyulladást okozhat.

Na és most nézzük meg, hogy mi található a GetSobearben, és miért is revitalizálja a testedet buli után.

 

Mi található GetSobear bulivitaminban?

Nézzük szépen sorban.

 

🧠 B1-vitamin (tiamin)

A tiamin nevű cucc segíti a szervezetet az alkohol lebontásában és energiává alakításában. Az alkohol csökkenti a tiamin szintjét a szervezetben, ami fáradtságot és kimerültséget okozhat. A B1-vitamin pótlása segít a normál energiaanyagcserében és az idegrendszer működésében.

 

⚡ B2-vitamin (riboflavin)

A riboflavin fontos szerepet játszik az energia termelésében és a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelmében. Az alkohol fogyasztása során nő az oxidatív stressz a szervezetben, ezért a B2-vitamin segíthet ennek csökkentésében.

 

🤢 B6-vitamin (piridoxin)

A piridoxin segít az idegrendszer normál működésében és az aminosavak anyagcseréjében. Támogatja a neurotranszmitterek (például a szerotonin) szintézisét, amelyek befolyásolják a hangulatot és az általános jó közérzetet.

 

💪 B12-vitamin (metilkobalamin)

A B12-vitamin kulcsfontosságú a vörösvérsejtek képzésében és az idegrendszer egészségének fenntartásában. Az alkohol fogyasztása csökkentheti a B12-vitamin szintjét, ami fáradtsághoz és kognitív problémákhoz vezethet. Pótlása segít az energiatermelésben és a mentális frissesség fenntartásában.

 

🛡️ Cink (cink-oxid formájában)

A cink fontos szerepet játszik az immunrendszer működésében és a sejtek anyagcseréjében.

 

🧪 Dihidromiricetin (DHM)

A DHM egy természetes flavonoid, ami segít az alkohol lebontásában.

 

🌸 Máriatövis kivonat (Silybum marianum)

A máriatövis kivonatának fő hatóanyaga a szilimarin (nem, ez nem valami fura lény a Gyűrűk Urából), amely antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. Védi a májat az alkohol okozta károsodástól, segíti a májsejtek regenerálódását és támogatja a méregtelenítési folyamatokat.

 

🌵 Közönséges fügékaktusz (Opuntia ficus-indica)

A fügékaktusz kivonata csökkentheti a gyulladást.

 

🍃 Fehér fűzfa kéreg kivonat (Salix alba)

A fehér fűzfa kéreg természetes fájdalomcsillapító, amely szalicin nevű vegyületet tartalmaz. A szalicin hasonlóan működik, mint az aszpirin.

 

Notehát

A GetSobear nem gyógyítja meg a másnapot, mi nem is állítunk ilyet. Nagyon örülünk neki, hogy a visszajelzéseitek és a véleményeitek alapján könnyebben keltek fel reggel, és tényleg fittebbnek érzitek magatokat, de ezt tényleg nem lehet mindenkire ráhúzni.

Viszont szerintem egy próbát mindenképp megér.

Szóval ha legközelebb mentek a buliba, vigyetek egy adag (60 darabos, mondtam már?) bulivitamint, adj a többieknek is a párdé után és hadd szóljon.

(Ez pedig itt a reklám helye: van ám nekünk kérjük szépen GetSobear TikTok-oldalunk, Face-, és Insta-oldalunk is, ráadásul még egy GetSobear affiliate programunk is, amiről majd részletesebben is írok majd.)


You may also like