Durva másnaposság? Így éld túl a napot – nekem ezek a trükkök váltak be

Na, ha valaki, akkor én pontosan tudom, milyen érzés a durva másnaposság. Felkelsz, kinyitod a szemed és már tudod, hogy rohadtul megbántad az előző estét. Az még hagyján, hogy a fejed úgy fáj, mint a büdösisten, de még hányingered és minden bajod is van. Mielőtt betöltöttem volna a 30-at, valahogy sokkal egyszerűbben megúsztam ezt a másnaposság nevű csodát. Persze Krisztusnak is 3 nap kellett a feltámadáshoz, de egy pénteki bebaszika után jó, ha keddre ember lesz belőlem. Na mindegy is.
Egy szó mint száz, nekem az alábbi dolgok jöttek be másnaposság ellen.
1. A megelőzés tényleg működik – kajálj rendesen ivás előtt!
Régen én sem hittem ebben, de aztán rájöttem: tényleg nem mindegy, hogy üres gyomorra iszol-e vagy sem. Ha buli előtt rendesen bekajálsz (például egy jó pizzát, hambit vagy vérhas gyrost), akkor az alkohol sokkal lassabban szívódik fel.
Magyarul kevésbé rúgsz be rohadt gyorsan, és másnap sem lesz olyan brutális a helyzet.
Nálam például az vált be legjobban, ha buli előtt eszem valami tartalmasat – mondjuk egy jó adag rántott húst sült krumplival vagy egy kiadós gyrost. Hidd el, megéri!
2. Igyál vizet, egyél batyut (hidratálj, de tényleg)
Az alkohol vízhajtó hatású (biztos észrevetted már, hogy pár sör után állandóan vécére kell rohangálnod). Ez azért van, mert rengeteg folyadékot veszítesz ilyenkor. Ezért fontos már ivás közben is folyamatosan inni valamilyen (alkoholmentes) italt.
Én ezt taktikai víznek hívom. Odamegyek a pulthoz a harmadik kör piám után, a fröccshöz kérek egy mentes taktikai vizet, a pultos röhög, én röhögök, és minden király.
Másnap reggel pedig rögtön ébredés után lehúzok fél liter hideg vizet vagy sportitalt (például izotóniás italt). Merthogy kérlek ez segít pótolni az elvesztett folyadékot és elektrolitokat – így gyorsabban magamhoz térek.
3. Aludj sokat
Ez talán nyilvánvalónak tűnik, mégis sokan elkövetjük azt a hibát (én is), hogy hajnalig bulizunk, majd pár óra alvás után már rohanunk is a dolgunkra. Na ez öreg hiba.
Ha teheted – például hétvégén –, inkább aludj legalább 8 órát buli után. Hidd el nekem: minél többet alszol ilyenkor, annál gyorsabban regenerálódik a tested és annál kevésbé érzed majd magad zombinak másnap.
4. A banán és a gyömbértea - tényleg beválik másnaposság ellen?
Régebben én is rögtön fájdalomcsillapítókhoz nyúltam reggelente fejfájás ellen – aztán rájöttem arra is: ezek csak még jobban kikészítik amúgy is érzékeny gyomromat.
Helyettük inkább most már természetes módszereket használok: például banánt eszem reggelire (tele van káliummal és vitaminokkal), illetve gyömbérteát kortyolgatok lassan egész délelőtt (ez nagyon jól nyugtatja háborgó gyomromat).
5. Friss levegő, séta
Tudom-tudom… ilyenkor még az ágyból kimászni is lehetetlen küldetésnek tűnik elsőre!
Viszont ha ezt a lehetetlennek tűnő dolgot megugrod, és utána sikerül rászánnod magad arra, hogy legalább 10-15 percre kimenj sétálni egyet friss levegőre (például parkba vagy kertbe), akkor sokkal jobban fogod érezni magad utána.
Persze nem kell túlerőltetned semmit ilyenkor – nem kell lefutnod egy maratont, kondizni, és az asszonyt emelgetni –, csak mozgasd át kicsit tagjaidat lassú tempóban séta közben!
6. No ablo kutyaharapást szőrivel
„Kutyaharapást szőrivel!” - Ja meg a nagy szart.
Régebben én is kipróbáltam párszor ezt módszert, viszont csak elhúzta és még durvábbá tette a másnapot.
7. Másnaposság ellen GetSobear bulivitamin?
A GetSobear revitalizáló gumivitamin egy olyan cucc, ami tele van B-vitaminokkal, cinkkel és növényi kivonatokkal (például máriatövissel és fügekaktusszal), amik segítenek gyorsabban regenerálódni.
Persze csodák nincsenek: nem fogja teljesen eltüntetni a másnaposságodat varázsütésre, de nekem tényleg bevált abban, hogy gyorsabban visszatérjen az életkedvem és energiám. (Lejjebb tudod megvásárolni.)
Mennyi idő alatt múlik el a másnaposság?
Tapasztalatom szerint egy átlagos buli után nagyjából fél-egy napig tartanak ezek kellemetlen tünetek attól függően persze attól mennyit ittam pontosan előző este . Szóval legjobb ha nem tervezel semmi fontos programot erre időszakra hanem inkább pihensz hidratálsz eszel valami könnyűt .